Gramatyka

Czas przeszły złożony – mistakos

Cześć,

dzisiaj przybywam do Was z materiałem, który bardzo mnie cieszy i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona z rezultatu. Nie wiem, czy Wy również, ale ja bardzo lubię przynosić na lekcje ciekawe gadżety. Często szukam ich w internecie, ponieważ powodują burzę pomysłów w mojej głowie. 😉 Tę grę kupiłam za niewielką cenę na Aliexpress.

Tym razem użyłam gry Mistakos, która polega na umieszczeniu krzesełek, wciskając je tam, gdzie tylko się da, zaczynając od pierwszego postawionego krzesełka. Aby móc dołożyć krzesełko najpierw należy utworzyć poprawne zdanie. Są cztery typy zdań, które odpowiadają czterem kolom krzesełek. Następnie uczniowie muszą rozebrać kostrukcję, również układając zdania, które znajdują się na kartach na środku stołu podzielonych na cztery grupy.

 

 

Poniżej czekają na Was karty. Pierwsze cztery strony ilustrują typ zdania i dlatego podkleiłam je na odwrocie kart. Ponadto, proszę Was, abyście napisali mi w komentarzu, jeśli zauważycie jakiś błąd na kartach, ponieważ nie jestem nativem i błędy czasem się zdarzają. 🙂 

 

🇪🇸 ESPAÑOL DESCARGAR – CLIK

Aby przećwiczyć czas przeszły złożony polecam Wam tę grę. 🙂


 

Mam nadzieję, że pomysł się Wam podoba. 😉

 

Zapraszam Was również na moje strony na Facebooku oraz Instagramie. 

 

 

Tagged , , ,

2 thoughts on “Czas przeszły złożony – mistakos

  1. Hola Gabriela!!
    Bardzo spodobał mi się Twój pomysł na wykorzystanie gry w krzesełka. Chciałabym wprowadzić tą grę na moich zajęciach, niestety nie umiem znaleźć nigdzie krzesełek w 4 kolorach 🙁 Czy mogłabyś mi podać nazwę gry zakupionej na Aliexpres? Dziękuję i pozdrawiam.
    Sabina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *